Treegerid

Leica treegeridTreeger on mõeldud mõõteinstrumendi täpseks loodimiseks ja tsentreerimiseks punktil. Et saavutada täpseid tulemusi peab treeger tagama kindla kontakti instrumendi ja statiivi vahel. Statiivi ja treegeri stabiilusus on aluseks täpsete mõõtmiste saavutamisel – kui alus on ebastabiilne on mõõteandmed ebausaldusväärsed.

Väändetugevus

Treegeri ülemisele osale mõjuvad jõud, siis liigub see alumise osa suhtes. See toimub tavaliselt instrumendi pööramisel. Väändejõud on tänu kiirele kiirendusele ning pidurdusele eriti tugevad motoriseeritud instrumentide kasutamisel. Kui instrument pöörab, siis pöörab natukene ka treegeri ülemine osa. Täpsust, millega treegeri ülemine osa peale instrumendi peatumist pöördub tagasi esialgsesse asendisse nimetatakse hüstereesiks.

Kuna treegeri hüstereesil on otsene mõju instrumendi nurgamõõdutäpsusele, tuleb mõõtmistel kasutada alati õigesti valitud treegerit. Treegeri hüstereesi väärtus peab alati ületama instrumendi horisontaanurga täpsuse väärtust.

Leica treegerid

Leica treegerid on mõeldud töötama usaldusväärselt ka ekstreemsetes tingimustes, temperatuuridel, niisketes ja tolmustes tingimustes. Kõigis situatsioonides tagavad hooldusvabad reguleerimiskruvid sujuva reguleerimise. Treegeri ülemine osa sobib täpselt Leica instrumentide põhjaga, mis tagab instrumendi eriti täpse tsentreerimise. Optiline vertikaallood on lihtsa konstruktsiooniga, mis tagab, et seda ei ole vaja justeerida kogu treegeri eluea jooksul. Optiline lood tagab positsioneerimise täpsuse 0.5mm instrumendi kõrgusel 1.5m. Isegi peale pikka kasutusaega säilitavad Leica treegerid oma vastavuse tehnilisele spetsifikatsioonile.

Leica PRO seeria treegerid

667304 GDF121 Pro treeger, ilma optilise loodita, heleroheline
667307 GDF122 Pro treeger, optilise loodiga, heleroheline
443603 GDF21 Pro treeger, ilma optilise loodita, heleroheline
506299 GDF22 Pro treeger, optilise loodiga, heleroheline

Leica PRO (professionaalse) seeria treegerite jalakruvid on eriti kõrge kvaliteediga, mis tagab eriti stabiilse toe instrumendile. PRO seeria treegeri hüsterees on maksimaalselt 1″ (3cc). Need treegerid peaks kasutama rakendustel, kus nurgamõõdutäpsus on 3″ või suurem. Kõi PRO seeria treegerid on peale valmistamist laboris kontrollitud.

Leica BASIC seeria treegerid

748888 GDF111-1 Basic treeger, ilma optilise loodita, heleroheline
667308 GDF112 Basic treeger, optilise loodiga, heleroheline/punane

Leica Basic seeria treegerid on mõeldud instrumentidele tavalisteks mõõtetöödeks ning prismadele, tähistele, GPS antennidele. Basic seeria treegerite maksimaalne hüstereees on 3″ (10cc). Neid treegereid ei tohiks kasutada instrumentidega, mille nurgamõõdu täpsus on suurem kui 5″. Treegerite reguleerimiskruvid on suuremad, mis lubavad neid kasutada ka kinnastega.

Leica ehitustreegerid

726839 CTB101 treeger, ilma optilise loodita, must

Standartne treeger Leica Builder seeria instrumentidele. Nende treegerite hüsterees on maksimaalselt 5″ (15cc). Treegerid sobivad ainult kergetele instrumentidele, nagu Leica TPS400 ja Builder seeria tahhümeetrid ja teodoliidid.

Mõõtetäpsus

Koos Leica instrumentidega soovitame kasutada ainult Leica treegereid. Ainult sellisel juhul on tagatud mõõteinstrumendi spetsifikatsiooni järgne täpsus. Leica instrumentide nurgamõõdutäpsus on garanteeritud kasutades GDF121/21 tregeerit.

Märksõnad: Tooted, , , , ,