20 aastat Leica laserkaugusmõõtjaid

20 aastat Leica Disto laserkaugusmõõtjaid03.011.1993 demonstreeris Leica Geosystems Prantsusmaal, BATIMAT näitusel maailma esimest laserkaugusmõõtjat. Selles ajast saadik on Leica Disto laserkaugusmõõtjad seadnud standardeid kasutusmugavuse ning -lihtsuse osas.

Alates 1993. aastast on Disto tooteperekond läbi käinud pika teekonna: 8 tooteperekonda ning 31 erinevat mudelit. Praegune tooteperekond pakub mudeleid põhifunktsioonidega väikesest ning lihtsast instrumendist kuni tippseadmeteni, mis juhtmevaba ühenduse abil on võimelised suhtlema moodsate tahvelarvutite ja nutitelefonidega.

Värviline digitaalne sihik võimaldab mõõta ka tingimustes, kus ereda valguse tõttu lasertäppi enam palja silmaga näha ei ole. Mitmed mudelid on varustatud integreeritud kaldesensoriga.

Jätkates 90 aastast traditsiooni on kõik Leica Disto laserkaugusmõõtjad toodetud kooskõlas rangete Šveitsi standarditega ning pikaajaliste traditsioonidega ning pakuvad mõõtetäpsust kuni ± 1 mm. Originaali peale võib kindel olla!

20 aastase ajaloo tähtsamad verstapostid

  • 1993 : Leica Disto : Revolutsioon mõõtmises! BATIMAT näitusel Prantsusmaal esitleti maailma esimest lasekaugusmõõtjat.
  • 2000 : Leica Disto classic3 : Nii väike kaugusmõõtja, et mahub jaki taskusse.
  • 2004 : Leica Disto plus : Maailma esimene laserkaugusmõõtja, mis ühendab  kõrge mõõtetäpsuse, elegantse disaini ja juhtmevaba Bluetooth andmevahetuse.
  • 2006 : Leica Disto A8 : Veelkord üks maailma esimene, seekord digitaalne sihik ning kaldesensor.
  • 2008 : Leica Disto D2 : Maailma väikseim laserkaugusmõõtja.
  • 2009 : Leica Disto D8 : Värvilise ekraaniga digitaalne sihik!
  • 2011 : Leica Disto DXT : IP65 standardile vastav pritsme- ja tolmukindel lasekaugusmõõtja.
  • 2012 : Leica Disto X310 : Jätkab Disto DXT traditsioone ning tänu integreeritud kaldesensorile annab veelgi rohkem erinevaid võimalusi.
  • 2013 : Leica Disto D510 : Laserkaugusmõõtja, mis ühendab endas värvilise digitaalse pildiotsija ning 360° kaldesensori.

Täpsemalt saad erinevate Disto mudelite ajaloost lugeda Leica koduleheküljelt.

OÜ I.V.A. Leon 20 aastase ajaloo (registreeritud 29.01.1993) jooksul on kõik need 31 mudelit meil ka müügil olnud ning kasutajate poolt sooja vastuvõttu leidnud.

Märksõnad: Uudised, ,